Ekologicznie od A do Z 

Modern Forms2020-12-18
aktualnosci

Postawa proekologiczna to wybór i chociaż wymaga dodatkowego zaangażowania, wiemy, że warto! Dlatego – na życzenie Klienta – podczas produkcji naszych medali i statuetek nie tylko wybieramy materiały ekologiczne, ale dbamy również o to, by myśl ekologiczna towarzyszyła nam na każdym etapie realizacji zamówienia. Sprawdź szczegóły tego procesu i zobacz nasze najnowsze ekologiczne realizacje.  

Krok 1: materiał 

Nasza innowacyjność i postawa proekologiczna przejawia się przede wszystkim w wyborze materiałów. Do realizacji tego rodzaju medali i statuetek wykorzystujemy drewno, sklejkę, tekturę makulaturową, ale także elementy nieprzetworzonego drewna w formie plastrów drewnianych. Wybór takich materiałów, w połączeniu z kreatywnością naszego Działu Graficznego oraz wsparciem Działu Badań i Rozwoju, pozwala nam tworzyć jedyne w swoim rodzaju nagrody w stylu eko:

Krok 2: ekologiczne substancje = bezpieczeństwo 

Same materiały to nie wszystko. Ważne są również substancje, dzięki którym projekt nabiera ostatecznych kształtów. Realizując zamówienia nagród z materiałów ekologicznych sięgamy po określony rodzaj tuszy do druku, bejc oraz emalii do podstaw drewnianych. Stawiamy na ekologię, a tym samym na bezpieczeństwo Klientów oraz osób, które otrzymają nasze medale i statuetki.  

Podczas produkcji nagród wybieramy:  

  • tusze z certyfikatem EN71-3 – czyli europejską normą dotyczącą zdrowia i bezpieczeństwa zabawek dla dzieci, co potwierdza, że ​​takie tusze nie zawierają  metali ciężkich i można ich używać bez ryzyka dla organizmu;
  • ekologiczne bejce do podstaw drewnianych – wyprodukowane na bazie barwników pochodzenia naturalnego;
  • emalie do podstaw drewnianych – z certyfikatami bezpieczeństwa dla dzieci EN71-3 oraz właściwościami hipoalergicznymi. 

Krok 3: pakowanie 

Gotowy produkt to nie ostatni etap, na którym jest możliwe działanie zgodne z naturą. Gotowa realizacja musi bezpiecznie dotrzeć w ręce Klienta, do czego potrzebne jest odpowiednie opakowanie oraz wypełnienie. Naszym celem jest zminimalizowanie ilości wytwarzanych odpadów oraz jak najczęstsze wykorzystywanie materiałów proekologicznych. Stosujemy w tym celu kartonowe opakowania i stopniowo eliminujemy wypełnienia zabezpieczające z tworzyw sztucznych. W tym roku zamieniliśmy pianki zabezpieczająco-wypełniające polietylenowe PE na piankę biodegradowalną, która ze względu na zachowanie wszystkich cennych właściwości zwykłego tworzywa sztucznego gwarantuje bezpieczną podróż naszego produktu

Krok 4: pozostałości po produkcji 

Projekt jest zrealizowany – spakowane medale i statuetki w drodze do Klienta. A co z odpadkami? Pozostałe po produkcji materiały – w tym folie, kartony czy arkusze blachy – segregujemy, co umożliwia ich recykling. Tym samym myśl proekologiczna jest nam bliska również po zakończonym procesie produkcji. 

Chcesz przeczytać więcej na temat nagród z materiałów ekologicznych? Zajrzyj tu.

Masz pytanie dotyczące naszych ekologicznych realizacji, i nie tylko? Z chęcią odpowiemy na każde.