MODERN FORMS DLA POGÓRZE ULTRA TRAIL

joanna-gs2022-08-05
medale na zamowienie

Pogórze Ultra Trail (PUT) za nami! Pierwsza oficjalna edycja biegu odbyła się w niedzielę 24 lipca w Strzyżowie i zakończyła się sukcesem przez wielkie „S”. Trasy PUT prowadziły najciekawszymi zakątkami rejonu Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego. Sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie, ogromna radość i satysfakcja biegaczy na mecie, ale też organizacja dopięta na ostatni guzik – tak najkrócej moglibyśmy podsumować całość tego pięknego sportowego wydarzenia. Moglibyśmy, ale nie chcemy – pierwsza edycja PUT zasługuje na pełne podsumowanie. Zatem zaczynamy!

uczestnicy-put-z-medalami-mf
Facebook PUT

POGÓRZE ULTRA TRAIL, CZYLI CZYM BYŁ PUT?


Pogórze Ultra Trail był pierwszą edycją wydarzenia, które lokalni, podkarpaccy biegacze zorganizowali z myślą o zawodnikach z całego kraju. W pięknej rywalizacji spod znaku biegów górskich udział wzięło ponad 300 uczestników. Jej organizatorzy pamiętali nie tylko o samych biegaczach, ale też atrakcjach dla kibiców i najmłodszych uczestników wydarzenia.

ZOBACZ TEŻ: Survival Race – Bieg z przeszkodami po medale Modern Forms

uczestnicy-put-na-trasie-biegu

Nie zabrakło też nagród… Tym razem nie mamy na myśli jedynie efektownych statuetek i medali sportowych Modern Forms. Nagrodą specjalną, którą otrzymał zwycięzca biegu PUT na 60-kilometrowej trasie, był wyjazd na bieg Cirque Series w Engelbergu, który odbędzie się już 24 września 2022 roku.

Ambasadorami pierwszej edycji biegu Pogórze Ultra Trail zostali Paulina Jemioła, Radosław Slaski i Gniewomir Skrzysiński.


TRASY POGÓRZE ULTRA TRAIL


uczestnicy-put-w-schronie

Uczestnicy biorący udział w biegach PUT mieli do pokonania trzy różne dystanse, w zależności od kategorii trudności, na którą się zdecydowali – 60 km Ultra PUT, 25 km Konkret, 13 km Nowicjusz. Organizatorzy zadbali o to, by prowadziły przez ciekawe, historyczne zakątki regionu. Właśnie dzięki temu biegacze mijali dawne osady Zamieszańców, rezerwat przyrody Herby, górę Chełm, pałac Mycielskich w Wiśniowej.

ZOBACZ TEŻ: Modern Forms jako tytularny sponsor Biegu „poGÓRZE” 2019

Dodatkowo każda z tras przebiegała także prze tunel schronowy w Strzyżowie. Biegacze pokonujący dystans 60 km mieli okazję przebiec przez najdłuższy w Europie tunel schronowy, znajdujący się w Stępinie.

Start biegu na dystansie 60 km nastąpił o godzinie 5 przy GOSRze we Frysztaku, na 35 km o godzinie 8 w Wiśniowej przy Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej, a na 13 km o godzinie 11 przy Domu Kultury Sokół w Strzyżowie. Równocześnie strzyżowski Dom Kultury był też metą wszystkich trzech tras.


WSPÓŁPRACA MODERN FORMS I POGÓRZE ULTRA TRAIL


Jako producent nagród dla sportowców, Modern Forms mocno związany z regionem strzyżowskim, przyłączyło się do organizacji biegów PUT. Idee pięknej biegowej rywalizacji i promowania lokalnych zakątków idealnie wpisały się w nasze poczucie misji. W końcu jesteśmy firmą globalną, ale działamy lokalnie! Tak nasza marka uzyskała status sponsora strategicznego tego niezwykłego, sportowego wydarzenia.

uczestnicy-put_mf

Nasz zespół z wielką przyjemnością zaangażował się nie tylko w przygotowanie idealnych nagród dla uczestników PUT, ale też we współorganizację oprawy całego biegu. Towarzyszyliśmy biegaczom na starcie zawodów, kibicowaliśmy im w trakcie pokonywania tras i świętowaliśmy ich sportowe sukcesy na mecie.

ZOBACZ TEŻ: Statuetki gamingowe dla E-sport

Bez wątpienia pomogły w tym przygotowane w naszej pracowni medale i statuetki. Trofea, które stworzyliśmy specjalnie dla organizatorów PUT nawiązywały designem do charakteru biegu, jego tematyki i regionu, w który rozgrywała się rywalizacja. Równocześnie zadbaliśmy nie tylko o nagrody dla uczestników, ale i ich powitanie po przebyciu kilometrów tras. Na mecie biegów czekaliśmy na uczestników w zorganizowanej przez nasz zespół strefie chilloutu. Wyczerpani biegacze mogli u nas odpocząć, zregenerować siły, spróbować domowych słodkości i lemoniad, a także pobrać pamiątkowe gadżety PUT – brelok do kluczy z biegowym motywem.


‌MODERN FORMS DLA PUT W LICZBACH

start-uczestników-put
  • 300 medali dla dorosłych
  • 200 medali dla dzieci
  • 18 statuetek w kategorii OPEN
  • 72 statuetki w kategoriach wiekowych
  • 320 szt. numerów startowych
  • 22 wieszaki dla zwycięzców
  • 50 szt. smyczy z karabińczykami
  • 300 szt. breloków dla uczestników
  • 320 szt. numerów startowych