Niemożliwe staje się możliwe – praca Działu B+R

Modern Forms2020-10-16
aktualnosci

Modern Forms to zawsze myśl, która wybiega do przodu. Dlatego sięgamy po nowoczesne technologie i doskonalimy nasze działania, osiągając efekty jak nikt inny na rynku. W czym tkwi nasza siła? Poznaj Dział Badań i Rozwoju – to, między innymi, dzięki ich pracy nasze nagrody zachwycają Klientów oraz uczestników wydarzeń, którzy je otrzymują. O swojej pracy mówią: “(…) ciężko nazwać pracą coś, co sprawia przyjemność” – ich pasję widać w naszych realizacjach!

Na czym polega praca Działu B+R?

Jednym zdaniem: na poszukiwaniu nowych rozwiązań – zarówno w zakresie materiałów potrzebnych do wykonania produktu, jak i technik jego obróbki. Pracownicy tego działu testują dostępne rozwiązania, następnie modyfikują je i doskonalą, tak żeby efekty były zgodne z wysokim standardem jakości Modern Forms. Trzeba przyznać – poprzeczkę stawiają sobie wyjątkowo wysoko. Ponadto trzymają rękę na pulsie nowoczesnych technologii, przyszłych potrzeb rynku i co najważniejsze – znają produkt i park maszynowy od A do Z. Sprawdźcie, jak wygląda ich praca na co dzień.

Od pomysłu do realizacji – jak wygląda proces?

W Dziale B+R te kwestie to podstawa: umiejętność pracy w grupie, współpraca z całym zespołem Modern Forms oraz sprawne działania na poszczególnych etapach. Jak powstają produkty, które wyróżniają nas na tle konkurencji? Przede wszystkim, dzięki współpracy całego zespołu Modern Forms: 

  • POMYSŁ – zaczyna się od wielu pytań i dyskusji, to Klienci i ich oczekiwania są naszą inspiracją, a powstały produkt – odpowiedzią na potrzeby rynku; w tym momencie Dział B+R współpracuje z Działem Handlowym, który zna najwięcej szczegółów dotyczących potrzeb Klienta,
  • Z CZEGO I JAK – na tym etapie wybierane są materiały, rodzaj obróbki oraz techniki montażu,
  • OPIS PROCESU – przygotowanie opisu procesu jest niezwykle ważne, zarówno dla konkretnej realizacji, jak i kolejnych, które będą bazować na tym rozwiązaniu,
  • OPRACOWANIE GRAFICZNE – w tym momencie projekt nabiera kolorów i kształtów, wszystko dzięki współpracy Działu B+R z Działem Graficznym; konieczne jest doprecyzowanie szczegółów technicznych i technologicznych, które przyczynią się do ostatecznego efektu, 
  • WYCENA I AKCEPTACJA – prezentujemy Klientowi projekt wraz z wyceną i czekamy na akceptację,  
  • PROTOTYP – jeżeli to projekt, który opiera się na całkowicie nowym rozwiązaniu, tworzymy prototyp – musimy być pewni, że wszystko pójdzie zgodnie z planem; zdjęcie prototypu wysyłamy do Klienta i czekamy na jego ostateczną akceptację,
  • REALIZACJA – nie pozostaje już nic innego: Dział Produkcyjny rusza z produkcją zamówienia! 

 

Tym warto się chwalić!  

Idea doskonalenia rozwiązań ma w dziale B+R swój bardzo praktyczny wymiar. Dzięki opracowaniu autorskiego systemu zarządzania produkcją, dostosowanego do specyfiki pracy Modern Forms, pracownicy mogą śledzić ścieżkę zamówienia na każdym etapie – od obróbki produkcyjnej po wysyłkę. Tak zorganizowane działania sprzyjają planowaniu działań w czasie i umożliwiają szybką reakcję. To, między innymi, dlatego jesteśmy w stanie wyprodukować dla Ciebie potrzebne nagrody nawet kilka dni przed imprezą i dostarczyć je na czas.

W Modern Forms tworzymy produkty, których jakość wykonania jest unikatowa w skali kraju i świata, mimo że produkujemy przy użyciu nowoczesnych maszyn i urządzeń dostępnych na całym świecie. Dzięki pracy naszego Działu B+R jesteśmy o krok do przodu przed konkurencją! Nie tylko w zakresie wyboru technologii, ale również materiałów. W odpowiedzi na trendy i zapotrzebowanie naszych Klientów Dział B+R zaproponował medale i statuetki z materiałów recyklingowych, które wyrażają, bliską Modern Forms, koncepcję produkcji zgodnie z naturą.  

Największą dumą są nasze produkty. Zobaczcie przykładowe realizacje dla Klientów, które powstały po konsultacjach z Działem B+R oraz prototypy produktów. Wśród nich, między innymi, statuetki ze sprężynami czy statuetka w kształcie mapy Polski z płynem umieszczonym wewnątrz. Robi wrażenie!  

 


Praca Działu B+R – jak Ty na tym skorzystasz? 

Nasze możliwości produkcyjne przekładają się na produkty jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli szukasz wyjątkowo oryginalnych nagród, przekaż swoje oczekiwania handlowcom. Podczas konsultacji z nimi Dział B+R często tworzy spersonalizowane produkty z myślą o pojedynczej realizacji. W praktyce oznacza to, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Daj się zaskoczyć!

Organizujesz wydarzenie i szukasz wyjątkowych nagród? Napisz do nas – służymy Ci naszą radą i doświadczeniem!