Pomysły na organizacje eventu firmowego

joanna-gs2022-11-04

Końcówka roku to okres podsumowań – także w firmach. Czas ten wiąże się z organizacją różnego rodzaju imprez firmowych i eventów. Jest to idealny moment na świętowanie udanego roku, nagradzanie pracowników, uczczenie domknięcia ważnego projektu czy udanej współpracy z partnerami biznesowymi. Wydarzenia tego typu rządzą się swoimi prawami i wymagają odpowiedniej oprawy. Jak mogą prezentować się pomysły na organizacje eventu firmowego? Co trzeba zaplanować przed galą firmową? Oto praktyczne podpowiedzi, które pozwolą uniknąć wpadek!


Pomysły na organizacje eventu

 • wręczenie nagród pracownikom
 • uczczenie zamknięcia projektu
 • podsumowanie roku
 • nagrodzenie kontrahentów
 • rozpoczęcie nowego projektu

Co trzeba zaplanować przed galą?

Organizacja gali firmowej bądź eventu branżowego wiąże się z szeroko zakrojonymi przygotowaniami. Wbrew pozorom mogą one stać się prawdziwym wyzwaniem. Właśnie dlatego warto wydarzeniu tego typu poświęcić naprawdę sporo czasu i uwagi – pozwoli to dopiąć każdy jego etap na ostatni guzik. Zatem co trzeba zaplanować przed galą firmową? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Oto lista wskazówek, które pozwolą nie popełnić błędów podczas organizacji eventu firmowego.


PRZECZYTAJ TEŻ: Stwórz zestaw nagród z charakterem


O czym pamiętać organizując galę?

 • cel imprezy
 • budżet
 • motyw przewodni i klimat
 • harmonogram
 • nagrody

Cel imprezy firmowej

Określenie celu imprezy firmowej jest to pierwszym krokiem, który należy wykonać, przygotowując się do jej organizacji. Nagrodzenie pracowników, domknięcie ważnego projektu, podsumowanie roku – powodów wyprawienia eventu firmowego może być naprawdę dużo. Warto na samym początku ustalić, po co tak naprawdę ma się on odbyć. Będzie to determinowało klimat całego wydarzenia, jego charakter i przebieg.

Budżet

Ustalenie kwestii finansowych to kolejny krok, który wykonać należy organizując imprezę firmową. Będzie on wytyczał granice przebiegu eventu tego typu. Planując budżet gali, warto pamiętać o jej celu i klimacie. Innej oprawy wymagać będzie szeroko zakrojone świętowanie z kontrahentami, a innej luźniejsze spotkanie z pracownikami, mające na celu domknięcie projektu.

Co może wpłynąć na budżet?

 • wynajęcie sali
 • poczęstunek
 • oprawa muzyczna
 • nagrody dla pracowników bądź kontrahentów
 • dodatkowe atrakcje – grill, fajerwerki, pokazy barmańskie

PRZECZYTAJ TEŻ: Przygotowanie zawodów biegowych krok po kroku


Motyw przewodni i klimat eventu

Planując imprezę firmową nie można zapomnieć o wyraźnym nakreśleniu jej charakteru – czy będzie on oficjalny, galowy, czy zdecydowanie bardziej nieformalny, luźny. Określenie klimatu zadecyduje nie tylko o przebiegu całego eventu, ale i krokach, które będą musieli podjąć zarówno jego organizatorzy, jak i uczestnicy. W grę będą wchodziły tu kwestie związane z miejscem imprezy, obowiązującymi strojami, zaproszonymi gośćmi, poczęstunkiem czy atrakcjami.

Dobrym pomysłem może być także zorganizowanie tematycznej imprezy firmowej. Takie rozwiązanie doda wydarzeniu charakteru i z pewnością sprawi, że na dłużej zapadnie ono w pamięć pracowników i zaproszonych gości. Motyw przewodni może nawiązywać do branży, w której działa firma, modnego tematu, dowolnego elementu kultury – od filmowych akcentów, po wakacyjne. Pomysły są nieograniczone!


Harmonogram

O czym pamiętać organizując galę bądź imprezę firmową? Na pewno także o jej harmonogramie. Pozwoli to na zachowanie porządku w jej trakcie – zarówno z perspektywy organizatorów, jak i gości. Plan sprawi, że kolejne etapy świętowania będą przewidywalne i dopięte na ostatni guzik. Podzieli event na części – od formalnych, po te mniej oficjalne, pozwalające na luźniejszą atmosferę.

Nagrody

Nagrody dla pracowników czy partnerów biznesowych to element, który uświetni każdą imprezę firmową. Warto zadbać o to, by były one nie tylko eleganckie, ale i wręczane w odpowiednim kontekście. Właśnie dlatego tak ważnym elementem jest dokładne określenie klimatu eventu.

Nagrody mogą przyjąć różną formę – w zależności od tego, komu zostaną wręczone. Najlepszym rozwiązaniem, najbardziej uniwersalnym i dającym się dopasować do okazji, są statuetki. Modern Forms jako wieloletni producent trofeów biznesowych, okolicznościowych i sportowych możne dowolnie dopasować je do oczekiwań klientów i wymagań eventu.


Potrzebujesz statuetki jubileuszowej? Skontaktuj się z opiekunem klienta Modern Forms