Rozwiązania w czasach pandemii od Modern Forms

Modern Forms2020-11-23
aktualnosci

Dopasowanie do potrzeb Klienta dla zespołu Modern Forms to od zawsze jedna z najważniejszych zasad działania. Nasi Klienci mogą liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie zamówienia. Prawdziwym sprawdzianem okazał się dla nas czas pandemii i wsparcie branży eventowej w zupełnie nowym wymiarze. Sprawdź, jakie rozwiązania zaproponowaliśmy naszym Klientom, by wesprzeć ich w organizacji wydarzeń. Ten test zdaliśmy na 5+!

1. Wydarzenie wirtualne zamiast tradycyjnego

Problem Klienta

Nasz Klient jest organizatorem cyklicznego maratonu na cześć swojego miasta. Ze względu na wybuch pandemii nie miał możliwości zorganizowania wydarzenia w dotychczasowej formie był zdecydowany na odwołanie wydarzenia, mimo zainteresowania ze strony uczestników. W tym momencie projekt medali był już zatwierdzony. 

Rozwiązanie od Modern Forms 

Zaproponowaliśmy naszemu Klientowi organizację tego wydarzenia w formie wirtualnej. Mimo początkowych obaw, zdecydował się na taką alternatywę. Jaki był efekt? Zamiast biegu na 100 osób w formie tradycyjnej, odbył się bieg wirtualny na blisko 400 osób! 

Cenna wskazówka

Jeżeli jesteś organizatorem wydarzenia, które, ze względów na ograniczenia, nie może się odbyć, warto zastanowić się nad możliwymi opcjami. Wydarzenie wirtualne, odpowiednio rozpromowane, daje możliwość dotarcia do osób na całym świecie. Często zdarza się, że w takich wydarzeniach bierze udział większa liczba osób niż zakładano w przypadku formy tradycyjnej. 

2. Wielokrotne domówienia medali

Problem Klienta

Klient organizował Bieg Niepodległości 2020 w formie wirtualnej. Przygotowanie do promocji wydarzenia rozpoczęło stworzenie prototypu oraz wykonanie materiałów reklamowych. Z takim zapleczem Klient ruszył ze sprzedażą pakietów na bieg wirtualny. Zainteresowanie wydarzeniem było większe niż zakładano pojawił się problem szybko rosnącej liczby uczestników oraz, co za tym idzie, potrzebnych nagród.  

Rozwiązanie od Modern Forms 

Na początku współpracy poinformowaliśmy Klienta, że, zamawiając u nas, ma możliwość domawiania medali i statuetek. Klient zamawiał nagrody aż czterema partiami: 200 + 450 + 350 + 300 miał pewność, że będzie miał nagrodę dla każdego uczestnika biegu.

Cenna wskazówka 

Jeżeli nie znasz ostatecznej liczby uczestników wydarzenia lub ich liczba Cię zaskoczy, w Modern Forms możesz domówić potrzebną ilość nagród. Zamawiasz tyle, ile chcesz, nie narażając swojego budżetu. 

Nasza realizacja na to wydarzenie: 

Inne realizacje na wydarzenia wirtualne: 

3. Wysyłka nagród bezpośrednio do nagrodzonych pracowników 

Problem Klienta 

Pandemia utrudnia również organizację imprez o charakterze biznesowym i okolicznościowym. Nasz Klient chciał docenić swoich najlepszych pracowników i zdecydował się na organizację tego typu wydarzenia w bezpiecznej formie online. Zamawiając u nas nagrody, zwrócił się z pytaniem: jak wygodnie i efektownie wręczyć je nagrodzonym pracownikom? 

Rozwiązanie od Modern Forms 

Naszym celem było maksymalne odciążenie Klienta. Zaproponowaliśmy wysyłkę statuetek do nagrodzonych pracowników bezpośrednio od nas estetycznie zapakowane i zabezpieczone statuetki dotarły do 23 różnych osób na wskazane adresy. Klient dziękował nam za to tańsze i zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. 

Cenna wskazówka 

Jeżeli organizujesz wydarzenie online i zależy Ci na bezpośrednim wręczeniu imiennych nagród wskazanym osobom, masz nasze pełne wsparcie. Wysyłka nagród bezpośrednio z naszego zakładu skraca czas otrzymania nagrody, ułatwia kwestie organizacyjne związane z przepakowywaniem i adresowaniem paczek. 

Nasza realizacja na to wydarzenie:

4. Wykorzystanie nagród w późniejszym terminie 

Problem Klienta 

Klientka zamówiła u nas medale jeszcze w 2019 r., które wykorzystała jedynie częściowo podczas jednej z imprez. Kolejna partia miała zostać wręczona uczestnikom podczas wydarzenia, które, ze względu na pandemię, zostało odwołane. Problemem okazały się tasiemki z konkretną datą. 

Rozwiązanie od Modern Forms 

Zaproponowaliśmy Klientce odesłanie nam medali i zmianę tasiemek. Przygotowaliśmy dla niej tasiemkę bez daty, dzięki czemu gotowe nagrody będzie mogła wykorzystać przy najbliższej możliwej imprezie, nawet jeżeli nie uda się jej zorganizować w tym roku.

Cenna wskazówka 

Jeżeli Twoje wydarzenie zostało odwołane, a gotowe nagrody będą nieaktualne ze względu na nazwę/datę wydarzenia umieszczoną na tasiemce, po niewielkiej zmianie możesz wykorzystać je ponownie. 

Nasza realizacja na to wydarzenie:

5. Produkcja nagród i wykorzystanie je w przyszłości 

Problem Klienta 

Nasz Klient musiał odwołać maraton. Chociaż produkcja nagród jeszcze się nie rozpoczęła, projekt był już zaakceptowany, a pieniądze na jego wykonanie wpłacone. 

Rozwiązanie Modern Forms 

Zaproponowaliśmy Klientowi, by zrealizował swoje zamówienie, jednak w projekcie usunęliśmy daty z tasiemek, medali i statuetek. Dzięki temu Klient ze spokojem wykorzysta je przy okazji wydarzenia przesuniętego na przyszły rok. Co ważne gotowe produkty otrzyma w tym roku, wraz z fotografiami wykonanymi przez nasz zespół. Zdjęcia nagród umieszczone na stronie i w mediach społecznościowych jeszcze w tym roku będą doskonałą formą reklamy wydarzenia, która może zachęcić jeszcze więcej osób do uczestnictwa.

Cenna wskazówka 

Jeżeli termin Twojego wydarzenia jest niepewny ze względu na możliwy lockdown, dobrym rozwiązaniem jest stworzenie projektu, jego akceptacja oraz wykonanie cięcia. W przypadku sprzyjającej sytuacji, po takim przygotowaniu maksymalnie skracamy czas realizacji projektu.

Każde z tych rozwiązań powstało jako odpowiedź na konkretną potrzebę Klienta. Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz innego wsparcia? Daj nam znać. Jesteśmy tu dla Ciebie.